Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To nie Warszawa ma decydować

24 czerwca 2019 | Życie Regionów | Michał Kolanko
Domicela Kopaczewska ukończyła pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy, pracowała jako nauczycielka i dyrektorka szkoły, od 1999 do 2002  pełniła funkcję kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. W latach 1990–1994 i (z listy Akcji Wyborczej Solidarność) 1998–2002 była radną Włocławka. Od 2002 związana z Platformą Obywatelską. Była posłanką Sejmu V, VI i VII kadencji. W 2016 została powołana na stanowisko dyrektora departamentu edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W 2018 objęła funkcję zastępcy prezydenta Włocławka mat. pras.
źródło: materiały prasowe
Domicela Kopaczewska ukończyła pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy, pracowała jako nauczycielka i dyrektorka szkoły, od 1999 do 2002 pełniła funkcję kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. W latach 1990–1994 i (z listy Akcji Wyborczej Solidarność) 1998–2002 była radną Włocławka. Od 2002 związana z Platformą Obywatelską. Była posłanką Sejmu V, VI i VII kadencji. W 2016 została powołana na stanowisko dyrektora departamentu edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W 2018 objęła funkcję zastępcy prezydenta Włocławka mat. pras.

Potrzeby mieszkańców najlepiej znają ich samorządowcy – mówi Domicela Kopaczewska, z-ca prezydenta Włocławka.

 

Jak zdefiniowałaby pani główne problemy, które stoją teraz przed miastem średniej wielkości, takim jak Włocławek?

Po pierwsze zbudowanie społeczeństwa obywatelskiego w oparciu o tożsamość miasta, jego historię i teraźniejszość. Zbudowanie wspólnoty w oparciu o wspólne cele. W przypadku Włocławka mamy na czym budować. Mamy historię fajansu, która jest na nowo odkrywana przez młode pokolenie. Przyszłość budujemy wokół tego, co nas łączy. Uczymy się doceniać i chwalić tym, co posiadamy. Oprócz fajansu promujemy ważne postaci kultury, nauki, literatury związane w przeszłości z Włocławkiem. Ten dorobek możemy wykorzystać w szczególny sposób teraz i w przyszłości.

Czyli odbudowa wspólnoty. Wcześniej jej nie było?

Nie mówmy o odbudowie wspólnoty, a budowie. W oparciu o tradycję. Nadanie jej nowego wymiaru. Budowanie na tak ważnych dla miasta postaciach jak laureat Nagrody Nobla Tadeusz Reichstein. Jak Maria Danilewicz-Zielińska i wiele innych osób, z których jesteśmy dumni. Chcemy, aby nasi mieszkańcy utożsamiali się z miastem. Za konkretną strategią rozwoju idzie rozwój gospodarczy, biznes, kultura, a jednocześnie działalność społeczna i wsparcie najbardziej potrzebujących. Towarzyszy temu rewitalizacja społeczna, i infrastrukturalna, szczególnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11388

Wydanie: 11388

Spis treści
Zamów abonament