Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Agenda rządu zaprosi cudzoziemca

24 czerwca 2019 | Prawo | Mateusz Rzemek

Powstanie centralny rejestr pracowników z zagranicy, centralnie będą też oni sprowadzani do pracy w Polsce.

Projekt polityki migracyjnej zakłada utworzenie rejestru cudzoziemców z informacjami rozproszonymi dotąd w wielu urzędach. Pozwoli to śledzić pobyt każdego cudzoziemca przyjeżdżającego do Polski. Z dokumentu wynika też chęć reglamentowania nie tylko tego, kto przyjedzie do nas do pracy i gdzie będzie zatrudniony, ale także tego, kto sprowadzi cudzoziemca do naszego kraju.

Wszystko dlatego, że obecnie nawet co czwarty pracownik ze wschodu wjeżdża do Polski za pośrednictwem agencji zatrudnienia, które z założenia wspomagają przedsiębiorców w szybkim znalezieniu pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami. Ze względu na łatwość zakładania agencji powstaje jednak wiele podmiotów tymczasowych, tworzonych w nieuczciwych celach i w ten sposób traktujących też cudzoziemców przyjeżdżających do pracy w Polsce. Bywa, że takie firmy pobierają nieuzasadnione...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11388

Wydanie: 11388

Spis treści
Zamów abonament