Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To nie będzie lato pełne ofert last minute

24 czerwca 2019 | Ekonomia | Danuta Walewska
źródło: Rzeczpospolita

Urlopowicze nie mają co liczyć, że czekanie do ostatniej chwili zmniejszy cenę wypoczynku. 
Będzie coraz drożej, a wybór miejsc wakacyjnych z dnia na dzień jest coraz mniejszy.

 

– Touroperatorzy wyciągnęli wnioski z błędów z ubiegłego lata i w tym roku ograniczyli swoją ofertę, dlatego z decyzją o zakupie wycieczki nie warto czekać do ostatniej chwili – przekonuje Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow. – Radzimy więc kupować tu i teraz, bo z każdym dniem atrakcyjnych propozycji będzie coraz mniej. W naszej firmie stawiamy na oferty tzw. first minute, klienci kupujący z wyprzedzeniem mogą liczyć na liczne rabaty, dodatkowe usługi wliczone w cenę i większy wybór hoteli czy połączeń .

Gdzie odpoczywają Polacy

W tym roku wśród urlopowiczów najbardziej popularna jest Turcja, która wyprzedziła Grecję, dokąd Polacy przez kilka lat najchętniej jeździli na wakacje. Ceny wyjazdów do tych dwóch krajów w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosły średnio o ok. 100 złotych za tydzień dla jednej osoby. Skąd popularność akurat tych dwóch krajów?

– Turysta z Polski jest przez nas postrzegany jako klient wymagający, który przy wyborze wycieczek w ostatnich latach nie kieruję się wyłącznie ceną. Polacy wybierają oferty all inclusive, a także hotele o wyższym standardzie. I chętnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11388

Wydanie: 11388

Spis treści
Zamów abonament