Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czego nie można pominąć w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego

08 października 2019 | Dobra Administracja | Maciej J. Nowak

Kluczową rolę w większości planów miejscowych odgrywają postanowienia określające warunki konkretnej zabudowy. Ważnym elementem planów są też zasady ochrony zabytków.

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego stanowią najważniejsze narzędzia polityki przestrzennej w skali gmin. W praktyce, w różnych gminach bywają one sporządzane na nieco odmienne sposoby. Wynika to nie tylko z określonej koncepcji projektantów, ale także specyfiki poszczególnych (obejmowanych planami) terenów.

Kluczową rolę w większości planów miejscowych odgrywają postanowienia określające warunki konkretnej zabudowy, w tym maksymalna i minimalna intensywność zabudowy, maksymalna wysokość zabudowy, minimalna liczba miejsc do parkowania i linia zabudowy. Zaniechanie ujęcia w planie miejscowym wskazanych elementów może spowodować łatwe ich podważenie (czy to na etapie weryfikacji planu przez nadzór wojewódzki, czy to przy ocenie planu przez sąd administracyjny po wniesieniu skargi np. przez któregoś właściciela nieruchomości). W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11478

Wydanie: 11478

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament