Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ułatwienia dla wykonawców w nowych zamówieniach publicznych

08 października 2019 | Dobra Administracja | Hubert Nowak
źródło: materiały prasowe

Przedsiębiorca powinien mieć prawo do informacji o zamówieniu, a także o planowaniu jego udzielenia – mówi Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Hubert Nowak 
prezes Urzędu Zamówień Publicznych

 

Rz: Nowe prawo zamówień publicznych zostało już uchwalone i wejdzie w życie za ponad rok. Czekamy teraz na pełną elektronizację zamówień. Kiedy wszystkie postępowania będą prowadzone online?

- Hubert Nowak: 1 stycznia 2021 roku, to data wejścia w życie nowego prawa zamówień publicznych i pełnej elektronizacji zamówień publicznych. To unikalna sytuacja, że te dwa projekty mają wspólną datę wejścia w życie, i co ważne - nowe prawo zamówień publicznych będzie już referencyjne dla prowadzonej aktualnie przez Urząd Zamówień Publicznych elektronizacji. Warto również podkreślić na przyszłość, że nieuchronne powiązanie prawa zamówień publicznych z elektronizacją będzie się każdorazowo wiązało z koniecznością dostosowania narzędzia elektronicznego do zmienianego prawa.

- Portal e-zamówienia działa z powodzeniem na Ukrainie. U nas Platforma e-Zamówienia miała być uruchomiona prawie rok temu, ale tak się nie stało.

Dlaczego do tej pory w Polsce nie udało się uruchomić takiego portalu dla wszystkich zamówień?

To jest pytanie zarówno do nas ale także do rynku. Przecież nic nie stało na przeszkodzie, żeby od pierwszego dnia obowiązywania elektronizacji rynek firm usługowych zagospodarował zamówienia publiczne. Ale taka jest specyfika rynku usług...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11478

Wydanie: 11478

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament