Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

5G: najwyższy czas na decyzje

08 października 2019 | Ekonomia i rynek

Marcin Roszkowski Telefonia mobilna piątej generacji 
wkracza do kolejnych krajów, zostawiając Polskę w tyle.

Komercyjnie 5G działa już w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Wersje testowe uruchomione zostały w Japonii, Niemczech, Szwecji, Estonii, Finlandii, Australii, Francji, Norwegii czy nawet na Sri Lance. Gdy w Polsce trwają dyskusje na temat bezpieczeństwa przesyłanych danych, reszta świata korzysta już powoli z najnowszych rozwiązań technologicznych i tworzy coraz większy dystans, który już teraz jest nie do odbudowania. Obawy o cyberbezpieczeństwo są zrozumiałe, jednak brak legislacji, dotyczący choćby częstotliwości, hamuje rozwój całej gospodarki. Temat ten był już obszernie omówiony podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, będzie również tematem rozmów podczas zbliżającego się Kongresu 590 w Rzeszowie.

W Polsce w pojedynczych miastach działają testowe wersje 5G, ale dalej nie wiemy, kiedy zostaną wprowadzone nowe regulacje. Przypomnijmy, że na potrzeby sieci 5G...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11478

Wydanie: 11478

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament