Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy z pieniędzmi na budowę i rozwój laboratoriów oraz ośrodków badawczych

11 października 2019 | Biznes | Michał Kołtuniak

Gospodarka oparta na wiedzy wymaga ciągłego rozwijania i ulepszania dostępnych procesów i technologii. A to z kolei jest możliwe tylko przy silnym zaangażowaniu prywatnego biznesu w prowadzenie prac B+R.

Jeszcze tylko do najbliższego poniedziałku, 14 października przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych. W  tym przypadku chodzi o taki rodzaj przedsięwzięć, które wpisują się w cele działania 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw" składającego się na program „Inteligentny rozwój". Konkurs prowadzi Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Zgodnie z jego regulaminem, dofinansowanie będzie udzielane przedsiębiorcom na tworzenie lub rozwój inwestycji typu centra badawczo-rozwojowe. Oznacza to możliwość uzyskania dofinansowania na tworzenie lub rozwój takich centrów poprzez inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, która służyć będzie prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów i usług. Przedmiotem dofinansowania w ramach projektów mogą być wydatki inwestycyjne, koszty odpowiedniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11481

Wydanie: 11481

Spis treści

Reklama

Podróże służbowe + komunikaty

Rzecz o biznesie

Nieprzypisane

Zamów abonament