Medyczne zastosowanie lex deweloper
Grupa LUX MED chce budować na postawie specustawy mieszkaniowej. Nie chodzi jednak o bloki, a o nowoczesny szpital onkologiczny.
Obowiązująca od sierpnia 2018 roku ustawa, do której przylgnęło miano lex deweloper, uchwalona została, by przyspieszyć procedury poprzedzające uzyskiwanie pozwolenia na budowę dla inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. To ostatnie pojęcie jest bardzo pojemne. Mieści się w nim bowiem zarówno budowa dróg publicznych, przystanków, żłóbków, przedszkoli, terenów zielonych, czy placówek opieki zdrowotnej.
Z przepisów jednak wprost nie wynika, czy spec może znaleźć zastosowanie do lokalizowania jedynie inwestycji towarzyszących, gdy nie towarzyszy im budowa mieszkań, czy domów jednorodzinnych.
Z takim przypakiem mamy do czynienia w Warszawie na ulicy Szamockiej, gdzie w okolicy głównie bloków znajduje się już szpital należący do LUX MED-u, obok którego (przy ulicy Ficowskiego) – na podstawie specustawy – spółka chce wybudować kolejny obiekt.
Spec procedura dla szpitala
– Istniejący szpital ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, leczenie w nim odbywa się więc w ramach publicznej służby zdrowia. Zapotrzebowanie na kompleksową...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta