Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Armia rośnie nie tak szybko

11 października 2019 | Kraj | Marek Kozubal

Chociaż Mariusz Błaszczak twierdzi, że w ciągu roku aż 32 tys. osób zdecydowało się na przystąpienie do wojska, liczba żołnierzy zawodowych oraz ochotników WOT wzrosła zaledwie o kilka tysięcy.

Podczas uroczystej przysięgi wojskowej, która odbyła się 5 października, szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że w ciągu roku trwania akcji „Zostać żołnierzem Rzeczypospolitej" 32 tys. obywateli „zdecydowało o przystąpieniu do Wojska Polskiego".

Jednak z danych obrazujących stan ewidencji Wojska Polskiego wynika, że pod koniec 2018 r. wojska operacyjne liczyły 104,3 tys. żołnierzy, a WOT – 14 tys. ochotników, a pod koniec sierpnia 2019 r. – było ok. 106 tys. żołnierzy zawodowych oraz ponad 18 tys. ochotników WOT. To oznacza, że w trakcie trwania kampanii liczba żołnierzy wzrosła zaledwie o kilka tysięcy. W tym czasie – jak podaje MON – z wojska odeszło 3,5...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11481

Wydanie: 11481

Spis treści

Reklama

Podróże służbowe + komunikaty

Rzecz o biznesie

Nieprzypisane

Zamów abonament