Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Elektryczny impuls z Katowic

11 października 2019 | Ekonomia i rynek
Projektant samochodów Henrik Fisker przekonywał do aut elektrycznych podczas konferencji Impact mobility rEvolution’19 w Katowicach
źródło: materiały prasowe
Projektant samochodów Henrik Fisker przekonywał do aut elektrycznych podczas konferencji Impact mobility rEvolution’19 w Katowicach

W ciągu kilkunastu lat połowa aut na świecie będzie elektryczna, a niektóre kraje całkowicie zakażą sprzedaży pojazdów na paliwa płynne – przewiduje Duńczyk Henrik Fisker, znany projektant i producent luksusowych samochodów.

Henrik Fisker przekonywał do aut elektrycznych podczas konferencji Impact mobility rEvolution'19 w Katowicach. Na tegoroczny Impact odbywający się 9–10 października zjechało 200 mówców i 5 tys. uczestników, w tym menedżerowie i politycy, dyskutujący o najnowszych trendach w dziedzinie elektromobilności i pokrewnych technologiach.

Auto z aplikacji

– Dziś samochody się kupuje. Najpierw nastolatek kupuje szrota, by móc jeździć. Gdy zaczyna zarabiać, przestawia się na lepsze i nowsze auto, gdy zaś rodzą się dzieci, kupuje auto rodzinne. W przyszłości prawie nikt nie będzie miał auta, bo w każdej chwili będzie mógł je sobie zamówić przez aplikację. Tylko nieliczni będą sobie kupowali auta na zamówienie, a osoby starsze będą korzystały z aut autonomicznych – tłumaczył Henrik Fisker.

Uwagę na towarzyszącej imprezie ekspozycji przyciągały osobowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11481

Wydanie: 11481

Spis treści

Reklama

Podróże służbowe + komunikaty

Rzecz o biznesie

Nieprzypisane

Zamów abonament