Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliony za dom Banasia

11 października 2019 | Kraj | Izabela Kacprzak Grażyna Zawadka
CBA od pół roku bada oświadczenia majątkowe Mariana Banasia sprawdzają skąd wieloletni urzędnik państwowy miał tak  pokaźny majątek.
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
CBA od pół roku bada oświadczenia majątkowe Mariana Banasia sprawdzają skąd wieloletni urzędnik państwowy miał tak pokaźny majątek.

Wiemy, komu i za ile prezes Najwyższej Izby Kontroli sprzedał swoją kamienicę 
w Krakowie przy ul. Krasickiego – to sądeccy potentaci z branży mięsnej.

To nie osoby powiązane z krakowskim półświatkiem, które mogliśmy zobaczyć w reportażu „Superwizjera", nabyły od Mariana Banasia, prezesa NIK, kamienicę w Krakowie. Jak ustaliliśmy, 17 sierpnia kupiła ją spółka JGH z siedzibą w Nowym Sączu. Według informacji „Rzeczpospolitej" za 400-metrową nieruchomość zapłaciła 4,5 mln zł (11,2 tys. zł za mkw) – to wysoka cena, nieco powyżej rynkowej, za jaką można kupić kamienicę dzisiaj w tej części Krakowa – rzeczoznawcy szacowali wartość kamienicy na ponad 3–4 mln zł.

Zmiana właściciela

Przypomnijmy: Marian Banaś otrzymał kamienicę za darmo od znajomego byłego żołnierza AK w 2000 roku w zamian za tzw. umowę dożywocia, którą podpisał z właścicielem. Jak napisaliśmy w środę, w 2006 r. m.in. za środki unijne spółka syna Banasia zrobiła z nieruchomości hotel z przeznaczeniem dla klientów biznesowych i na szkolenia. Jednak od 2014 r. – co ujawnił „Superwizjer" TVN – w kamienicy ministra Banasia działał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11481

Wydanie: 11481

Spis treści

Reklama

Podróże służbowe + komunikaty

Rzecz o biznesie

Nieprzypisane

Zamów abonament