Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na dobre pomysły będą pieniądze

27 listopada 2019 | Ekonomia i rynek
O fintechach dyskutowali (od lewej): Jakub Wrede – prezes Cashy, Łukasz Wierdak – partner inwestycyjny w MCI Capital, Stefan Rogucki – PR manager w Revolucie, Magdalena Borowik – doradca przewodniczącego KNF, Krzysztof Rożko  z kancelarii Krzysztof Rożko i Wspólnicy oraz Sławomir Panasiuk, wiceprezes KDPW. Dyskusję moderował Maciej Rudke z „Parkietu”.
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
O fintechach dyskutowali (od lewej): Jakub Wrede – prezes Cashy, Łukasz Wierdak – partner inwestycyjny w MCI Capital, Stefan Rogucki – PR manager w Revolucie, Magdalena Borowik – doradca przewodniczącego KNF, Krzysztof Rożko z kancelarii Krzysztof Rożko i Wspólnicy oraz Sławomir Panasiuk, wiceprezes KDPW. Dyskusję moderował Maciej Rudke z „Parkietu”.

Fintechy | Rywalizacja z bankami to nie walka dawida z goliatem: możliwa jest współpraca, a nawet skuteczna konkurencja.

Polski rynek dla fintechów jest wymagający nie tylko ze względu na dużą innowacyjność banków i ich ogromną siłę kapitałową, ale też ze względu na nie do końca sprzyjające regulacje. Nie są jednak bez szans, a ich dużym atutem jest pomysłowość, zdolność do szybkiej reakcji i umiejętność poprawy modelu biznesowego, a spora płynność i dostępność pieniędzy na rynku powoduje, że dobre projekty nie natrafią na barierę w postaci dostępu do finansowania – wynika z dyskusji podczas Kongresu „Parkietu" poświęconemu firmom finansowo-technologicznym.

– Przedsiębiorczość jest trudna, a robienie fintechów, czyli biznesów w usługach finansowych, jest szczególnie trudne, bo przedsiębiorcy mający pomysł na nowatorską, innowacyjną usługę muszą konkurować z instytucjami finansowymi. Te nie dość, że mają prawników pomagającymi im lawirować w gąszczu regulacji, to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11519

Wydanie: 11519

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament