Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fundusz niepełnosprawnych trzeba powiadomić o innym wsparciu.

19 listopada 2020 | Kadry i Płace

Pracodawca, który nie wykazał środków z mikropożyczki lub subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju, przeznaczonych na koszty płacy osób niepełnosprawnych, we wniosku o dofinansowanie z PFRON (i załącznikach), powinien złożyć korektę.

Zgodnie z informacją z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wartość udzielonej pomocy w przypadku mikropożyczki i subwencji z PFR zawsze stanowi wartość nominalna mikropożyczki / subwencji finansowej, tj. kwota przyznana przedsiębiorcy. W przypadku umorzenia wartość pomocy nie podlega korekcie.

Otrzymane wsparcie, w postaci mikropożyczki lub subwencji z PFR, które nie zostało przeznaczone na pokrycie kosztów płacy pracowników niepełnosprawnych, nie powinno być wykazywane w formularzach Wn-D, INF-D-P ani INF-o-PP.

Mikropożyczka lub subwencja z PFR, która w całości lub w części została przeznaczona na pokrycie kosztów płacy pracowników niepełnosprawnych, zgłaszanych do dofinansowania do wynagrodzeń z PFRON, powinna być wykazana w poz. 53 formularza INF-D-P (w kwocie przeznaczonej na koszty płacy danej osoby niepełnosprawnej, za konkretny miesiąc).

Źródło: pfron.org.pl

Wydanie: 11817

Wydanie: 11817

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament