Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oskarżeni o szpiegostwo

19 listopada 2020 | Kraj | Izabela Kacprzak Grażyna Zawadka

Rząd po aferze z byłym funkcjonariuszem ABW, który miał przekazywać informacje dyrektorowi z chińskiego koncernu, zaostrza kurs wobec tzw. dostawców wysokiego ryzyka, w tym chińskich firm oferujących sprzęt telekomunikacyjny.

Weijing W,. były już pracownik polskiego oddziału Huawei, który odpowiadał za sprzedaż jej produktów w sektorze publicznym, i eksfunkcjonariusz ABW Piotr D. odpowiedzą przed sądem za współpracę z obcym wywiadem – dowiedziała się „Rzeczpospolita". Mazowiecki Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej po trwającym blisko dwa lata śledztwie skierował do sądu przeciwko nim akt oskarżenia o szpiegostwo. Grozi im do 15 lat.

– Prokurator zarzucił Wejingowi W. działanie na rzecz obcego wywiadu i przekazanie informacji, które mogły wyrządzić szkodę Rzeczypospolitej Polskiej. Z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11817

Wydanie: 11817

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament