Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PiS przejmie urzędy?

19 listopada 2020 | Kraj | Izabela Kacprzak
Szef Kancelarii Premiera  Michał Dworczyk tłumaczy, że dzięki zmianom podsekretarze stanu będą więcej zarabiali,  a to pozwoli  na ciągnięcie  do rządu fachowców z doświadczeniem
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk tłumaczy, że dzięki zmianom podsekretarze stanu będą więcej zarabiali, a to pozwoli na ciągnięcie do rządu fachowców z doświadczeniem

Rząd, powołując się na kryzys związany z koronawirusem, zmienia administrację centralną. Eksperci ostrzegają przed upartyjnieniem na wielką skalę.

Rządowy projekt nowelizacji ustaw, które wprowadzają duże zmiany do administracji rządowej, niespodziewanie wpłynął do Sejmu w środę i został skierowany do pierwszego czytania. Nie był poddany konsultacjom – zawisł na stronie Rządowego Centrum Legislacji w dniu wysłania go do Sejmu i zaskoczył nie tylko 120-tysięczną rzeszę członków korpusu służby cywilnej.

Choć projekt dotyczy „dostosowania struktury administracji rządowej do nowej, zrekonstruowanej Rady Ministrów, będącej odpowiedzią na czasy, z którymi wiążą się wyzwania wywołane Covid-19", nie ma w nim nic o skali zwolnień w administracji, o których rząd mówi od kilku miesięcy.

Kancelaria Premiera porządkuje działy administracji – wyodrębnia dział geologia, która przejmie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11817

Wydanie: 11817

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament