Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pandemia zatrzymała kongresową politykę na dużą skalę

19 listopada 2020 | Kraj | Michał Kolanko

Wewnętrzne wybory, kongresy i konwencje. Duże i małe partie zamroziły swoje wewnętrzne życie – aż do czasu, gdy będzie bezpiecznie.

Najważniejszym politycznym wydarzeniem jesieni miał być planowany na początek listopada kongres wyborczy PiS. Wtedy delegaci z całego kraju – ponad tysiąc osób – mieli wybrać ponownie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego na kolejną kadencję. Zmianom miał ulec statut, a wybrana na kongresie nowa Rada Polityczna miała – być może pod koniec listopada – wybrać nowych wiceprezesów partii. To ostatnie budziło szczególne zainteresowanie mediów. Jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Kongres ze względu na bezpieczeństwo jego uczestników został przesunięty na przyszłość – gdy jego zorganizowanie będzie możliwe. Przesunięte zostały też zjazdy regionalne, które wybierają delegatów.

Wiele wskazuje na to, że sprawa kongresu przesunie się na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11817

Wydanie: 11817

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament