Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kody QR ułatwią firmową organizację

19 listopada 2020 | Kadry i Płace

Kody kreskowe znacznie usprawniają komunikację z pracownikami. Są szczególnie przydatne w dobie pandemii, ponieważ pozwalają przekazać informacje na odległość i bez potrzeby używania papieru. Marcin Szlasa-Rokicki, Michał Bodziony

Digitalizacja, ekologia, a w ostatnim czasie również pandemia to czynniki, które coraz częściej skłaniają pracodawców do sięgania po nowe rozwiązania technologiczne. Do takich należą kody QR, rozpowszechnione za granicą i w niektórych branżach. Czy mają szansę przyjąć się u polskich pracodawców? Czy w polskim zatrudnieniu może być mniej papieru i bardziej nowocześnie? Czy przepisy zezwalają na użycie kodów QR w kontakcie z pracownikami?

Ukryte informacje

Sam skrót „QR" pochodzi od angielskiego „Quick Response" i oznacza szybką odpowiedź. Kody QR to w uproszczeniu specjalne, geometryczne kody kreskowe umożliwiające zawarcie w nich dużej liczby informacji. Do ich odczytania wystarczy urządzenie wyposażone w kamerkę (np. tablet, smartfon). Poprzez zeskanowanie kodu QR osoba (pracownik) w ciągu kilku sekund uzyskuje dostęp do określonych informacji, które mogą zostać mu przekazane w formie tekstu, grafiki lub za pośrednictwem wyświetlonego po zeskanowaniu kodu adresu internetowego.

Kody QR mogą zostać wygenerowane przy użyciu różnych dostępnych na rynku aplikacji oraz oprogramowania. Ich podstawową zaletą jest to, że dostęp do rozbudowanej treści uzyskuje się na swoim urządzeniu mobilnym.

W czasach pandemii koronawirusa to rozwiązanie jest dodatkowo korzystne, bo użytkownicy kodów QR unikają dotykania np....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11817

Wydanie: 11817

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament