Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Innowacje na rzecz ochrony klimatu w centrum uwagi

19 listopada 2020 | Ekonomia i rynek

Transformacja energetyczna Polski, adaptacja miast do zmian klimatu, rozszerzona odpowiedzialność producentów, odnawialne źródła energii oraz elektromobilność to główne tematy dwudniowej konferencji EkoSfera. W wydarzeniu wzięli udział decydenci, przedstawiciele świata nauki, branży oraz biznesu. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MINISTERSTWEM KLIMATU I ŚRODOWISKA

 

Tegoroczna edycja EkoSfery – tradycyjnego forum towarzyszącego Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska POLECO w Poznaniu – ze względu na sytuację pandemiczną odbyła się w formule online, z dostępem dla wszystkich zainteresowanych.

Przekrojowa dyskusja

Inaugurując konferencję Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, mówił, że EkoSfera to stworzona przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przestrzeń ekspercka, której towarzyszy cykl debat z obszaru działalności resortu. Podkreślił, że szeroka debata, jaka toczy się w Polsce w związku z koniecznością działań na rzecz zielonej transformacji gospodarki, ma praktyczne przełożenie już nie tylko na przemysł i inwestycje wielkoskalowe, ale schodzi już na poziom gospodarstw domowych.

– Sukces programów „Czyste powietrze", „Mój prąd" oraz „Moja woda" pokazuje, że te rozwiązania są w zasięgu każdego z nas. A skala działań, jakie są podejmowane przez polskie rodziny przy wsparciu rządowych programów, rośnie do ogromnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11817

Wydanie: 11817

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament