Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kulejąca ochrona danych przy pracy zdalnej

19 listopada 2020 | Kadry i Płace

Wiele firm wciąż nie opracowało odpowiednich procedur i nie przeszkoliło pracowników z ochrony danych osobowych w trakcie pracy zdalnej. Nie zabezpieczyło też wykorzystywanego do tej pracy sprzętu. Magdalena Wilkoszewska

Wprowadzenie pracy zdalnej na dużą skalę ze względu na COVID-19 od samego początku rodziło wiele wątpliwości i pytań wśród pracodawców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami to na nich – jako administratorach danych – spoczywa nie tylko obowiązek ochrony danych osobowych, ale także przygotowania pracowników do ich odpowiedniego zabezpieczenia.

To zagadnienie jest istotne w szczególności w odniesieniu do osób, które świadczą pracę poza biurem. W związku z tym podkreślano niezbędność zaznajomienia pracowników świadczących pracę w formie zdalnej z zasadami ochrony danych osobowych, dostosowanymi do tej formy.

Druzgocące wyniki

Jak wynika z badania „Ochrona danych osobowych w trakcie pracy zdalnej" przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów i serwis ChronPESEL.pl wiele firm nie opracowało odpowiednich procedur i nie przeprowadziło szkoleń pracowników. W konsekwencji ponad połowa pracowników nie wie, w jaki sposób zabezpieczane są dane osobowe w ich firmie. Pracownicy wskazali również, że zdarza im się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11817

Wydanie: 11817

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament