Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zniknie handlowa przewaga Azji

19 listopada 2020 | Prawo co dnia

W połowie 2021 r. skończy się era tanich przesyłek z Chin. Polscy sprzedawcy wysyłkowi na tym skorzystają. PAWEŁ ROCHOWICZ

 

Europejski pakiet rozwiązań zapewniających równą konkurencję platform sprzedażowych z Europy i spoza niej (takich jak AliExpress) ma być w Polsce wdrożony w połowie przyszłego roku. Między innymi poprzez nowelizację ustawy o VAT.

Projekt, podobnie jak europejskie dyrektywy 2017/2455 i 2019/1995, przewiduje zmianę systemową elektronicznej sprzedaży wysyłkowej (zwanej w biznesie z angielska e-commerce). Zniknie zwolnienie z cła i VAT dla przesyłek o wartości do 22 euro.

Wyrównanie szans

To właśnie dzięki tej „furtce" platformy sprzedażowe spoza Unii Europejskiej mogą dziś dostarczać na nasz kontynent towary np. z Dalekiego Wschodu z pominięciem cła i VAT.

Daniny te muszą jednak płacić przedsiębiorcy handlujący w tradycyjny sposób, sprowadzający towary hurtowo lub w mniejszych ilościach, ale nie w formie małych przesyłek.

Konfederacja Lewiatan nazywa obecną sytuację...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11817

Wydanie: 11817

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament