Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kroplówka dla firm

19 listopada 2020 | Pierwsza strona

Po trzech tygodniach zwłoki Sejm powinien uchwalić w czwartek zmiany we wsparciu dla firm objętych lockdownem od połowy października. MATEUSZ RZEMEK

 

Z informacji „Rzeczpospolitej" wynika, że do projektu zostaną dopisane kolejne kody PKD rozszerzające wsparcie przewidziane w tarczy 6.0 na przewoźników, branżę turystyczną i przewodników.

Zmieni się także sposób udzielania wsparcia. Na zwolnienie ze składek ZUS, 2 tys. zł postojowego czy 5 tys. zł jednorazowej pożyczki będą mogły liczyć branże wskazane przez premiera w rozporządzeniu. Znacznie przyspieszy to przyznawanie wsparcia przedsiębiorcom. Teraz wymaga to nowelizacji przepisów ustawy, która przed wejściem w życie musi najpierw przejść przez Sejm, Senat, uzyskać podpis prezydenta, a potem zostać opublikowana w Dzienniku Ustaw.

W czasie burzliwej debaty w Sejmie opozycja zgłosiła szereg poprawek, łącznie z wykreśleniem listy kodów PKD i uzależnieniem wsparcia jedynie od spadku obrotów przedsiębiorstwa. Głosowanie nad ostateczną wersją tarczy 6.0 nastąpi prawdopodobnie już w czwartek.

Wydanie: 11817

Wydanie: 11817

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament