Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Handel i inne branże potrzebują wsparcia

20 listopada 2020 | Biznes | Teresa Siudem

Przedsiębiorcy chcieliby otworzyć centra handlowe najpóźniej do 30 listopada. Bez tego – ich zdaniem – wiele miejsc pracy może być zagrożonych.

Rząd rozporządzeniem ograniczył działalność m.in. galerii handlowych, hoteli, restauracji. Zamknięto siłownie, centra fitness, teatry i kina. Firmy liczą straty i czekają na pomoc. Tymczasem poselski projekt ustawy zmieniającej tzw. specustawę covidową (tarcza 6.0, druk 704) od ponad trzech tygodni czeka w Sejmie na uchwalenie. Przewiduje on m.in.: postojowe, zwolnienie z ZUS, dopłaty do wynagrodzeń. Nad własnym, projektem analogicznej ustawy pracuje Senat (druk 232).

Pokrycie kosztów działalności

Senatorowie proponują, by przedsiębiorcy objęci całkowitym zakazem prowadzenia działalności otrzymali z budżetu państwa środki finansowe na pokrycie kosztów prowadzonej działalności, tj.:

- kosztów ponoszonych przez przedsiębiorcę na podstawie zawartej umowy: na dostarczanie paliw gazowych lub energii elektrycznej; na dostarczenie wody lub odprowadzanie ścieków; najmu lub dzierżawy;

- wynagrodzeń osób zatrudnianych przez przedsiębiorcę na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia albo innej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11818

Wydanie: 11818

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament