Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadrobić dni bez kontaktu

20 listopada 2020 | Opinia | Bogusław Chrabota

Twórca Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski mówi Bogusławowi Chrabocie o planach na kolejne wydarzenia i o tym, jak organizować spotkania biznesu w dobie pandemii.

Czy pandemia Covid-19 spowoduje, że planowane na grudzień Forum samorządów w Karpaczu zostanie odwołane?

Zygmunt Berdychowski: Decyzję w sprawie planowanego od 7 do 9 grudnia Europejskiego Kongresu Samorządów podjął za nas minister zdrowia, wprowadzając na terenie całego kraju „czerwona strefę", bowiem w praktyce oznacza to zakaz organizacji tego typu wydarzeń. Z całą mocą chciałbym jednak podkreślić, że Europejski Kongres Samorządów odbędzie się zaraz po tym, jak przestaną obowiązywać obostrzenia epidemiologiczne, co jak sądzę, nastąpi w nieodległym czasie.

Czy przewidujecie jako Instytut Studiów Wschodnich (ISW) jakąś formę zastępczą organizacji Forum np. online?

Podczas prac przygotowawczych do Forum Ekonomicznego, które odbyło się w dniach 8–10 września 2020 r. w Karpaczu, wielu partnerów pytało nas, czy udział w obradach Forum będzie możliwy również online. Zarówno wówczas, jak i dziś mogę powiedzieć, że tak, Europejski Kongres Samorządów, tak jak Forum Ekonomiczne, jest częścią przemysłu spotkań, a jego istotę stanowi zapewnienie możliwości bezpośrednich rozmów i spotkań. Trudno o bezpośrednią rozmowę i spotkanie, kiedy siedzimy przed komputerem. Jednym słowem, jeżeli nie jesteśmy w stanie zrealizować...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11818

Wydanie: 11818

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament