Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Technologia przestaje być przeszkodą dla pracy zdalnej

20 listopada 2020 | Biznes | Michał Kołtuniak

Dla wielu z nas praca zdalna jest już równie naturalna, jak do niedawna wyjście do biura. To istotna zmiana, z którą muszą sobie poradzić menedżerowie – mówi Arkadiusz Sikora, Country Manager w VMware Polska w rozmowie z Michałem Kołtuniakiem. Arkadiusz Sikora Country Manager w VMware Polska

 

- Trwa pełzający lockdown. Wiele wskazuje na to, że zostaniemy, czy tego chcemy czy nie, skazani na pracę z domu przez jeszcze wiele miesięcy. Firmy są na to gotowe?

To dość złożony temat. Część firm jest do tego przygotowana całkiem dobrze, inne nieco mniej. I to zarówno od tej społecznej strony, mechanizmów HR, jak i technologicznej. Pandemia uświadomiła im jednak istnienie potrzeb, z których jeszcze do marca tego roku nie zdawały sobie sprawy lub – co gorsza – wiedząc o nich, nie przywiązywały do tego tematu należytej wagi.

- Może Pan podać jakieś przykłady?

Czy pamięta Pan, jak jeszcze w styczniu tego roku wyobrażaliśmy sobie pracę poza biurem?

- Zabieramy laptop do domu, podpinamy go pod sieć wifi i rozpoczynamy pracę...

Dokładnie. Przy czym tak wygląda praca zdalna z perspektywy pracownika. W rzeczywistości jest to jednak znacznie bardziej złożony problem. Oczywiście część małych firm faktycznie mogła działać w takim modelu od zaraz, gdyż zasoby firmowe, z których korzystają ich pracownicy, poza wspomnianym laptopem, to firmowa skrzynka pocztowa i oprogramowanie. Wystarczyło dodać do tego jeden z popularnych komunikatorów i spora część zadań związanych z umożliwieniem pracy zdalnej była rozwiązana. W przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw, zatrudniających setki, a nawet tysiące...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11818

Wydanie: 11818

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament