Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Egzekucja odłożona

20 listopada 2020 | Sport | Stefan Szczepłek
Jerzy Brzęczek pracuje w czasach hejtu, przed nim to samo przeżywał Leo Beenhakker
źródło: Shutterstock
Jerzy Brzęczek pracuje w czasach hejtu, przed nim to samo przeżywał Leo Beenhakker

Reprezentacja Polski będzie grała lepiej, kiedy będzie miała więcej dobrych piłkarzy. Dopóki ich nie ma, nie ma też co marzyć o sukcesach.

Z ośmiu jesiennych meczów Polska wygrała cztery (dwukrotnie z Bośnią i Hercegowiną, Finlandią i Ukrainą), jeden zremisowała (z Włochami) i trzy przegrała (dwa razy z Holandią i raz z Włochami). Holendrów nie pokonaliśmy od 41 lat, a Włoch od 17. Ostatnim trenerem, który poprowadził reprezentację do zwycięstwa nad Holandią 2:0 w roku 1979, był nieżyjący Ryszard Kulesza. Jedną z bramek strzelił wtedy Włodzimierz Mazur, którego też już nie ma wśród nas, a drugą stojący wówczas na progu kariery 23-letni Zbigniew Boniek.

Od tamtej pory spotykaliśmy się z Holandią dziesięciokrotnie. Nie udało się jej pokonać, kiedy selekcjonerami byli: Wojciech Łazarek, Andrzej Strejlau, Leszek Ćmikiewicz, Jerzy Engel, Adam Nawałka i teraz Jerzy Brzęczek.

Każdy mecz inny

W połowie lat 60. wybitny polski trener Ryszard Koncewicz otrzymał propozycję poprowadzenia reprezentacji Holandii, ale jej nie przyjął. W tamtym czasie to nie była lukratywna oferta. Wolał pracować z reprezentacją Polski. Dzisiejsza pozycja Holandii w świecie futbolu nie jest tak mocna, jak jeszcze do niedawna, ale wciąż znacznie wyższa niż Polski.

Kilku polskich piłkarzy nie odstawało jednak od Holendrów, ale jako drużyna reprezentacja nie funkcjonowała jak należy. Kiedy atakowali szybcy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11818

Wydanie: 11818

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament