Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomógł tenis stołowy ze Wschodu

20 listopada 2020 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
źródło: materiały prasowe

Lockdown sprawił, że ligi się zatrzymały. Niespodziewanie straciliśmy podstawowy surowiec do produktów bukmacherskich, czyli rozgrywki sportowe – mówi Konrad Komarczuk, prezes Fortuna Zakłady Bukmacherskie.

 

Branża bukmacherska należy do najmocniej dotkniętych przez pandemię. A jeszcze na początku roku nic tego nie zapowiadało. W jakiej kondycji wchodziliście w ten rok?

Konrad Komarczuk: Mogę mówić tylko za swoją firmę. W 2020 r. wchodziliśmy w dobrej kondycji. Rok 2019 zamknęliśmy dobrym wynikiem finansowym. Także początek tego roku był dobry. W styczniu i lutym mieliśmy 1,5–2 razy lepsze wyniki niż rok wcześniej. To jeszcze poprawiło stan naszej gotówki. Wchodziliśmy więc w 2020 r. pełni optymizmu. EBITDA była trzycyfrowa, wynik finansowy dwucyfrowy, zbliżający się do trzycyfrowego.

I przyszła pandemia.

Największym problemem był dla nas brak produktu. Ligi się zatrzymały, rozgrywki przerwano. Niespodziewanie straciliśmy podstawowy surowiec do produktów bukmacherskich, czyli rozgrywki sportowe. Bukmacherzy żyją z zakładów opartych na wydarzeniach sportowych. Jak nie ma wydarzeń, to nie ma się o co zakładać i nie ma przychodów dla bukmacherów. Nasz tegoroczny budżet był zaplanowany przede wszystkim na wykorzystaniu mistrzostw Europy w piłce nożnej. Tego typu wydarzenie buduje dla nas nie tylko bieżący rok, ale także kolejny. Jest bardzo silnym elementem akwizycyjnym. Podczas mistrzostw Europy i mistrzostw świata pozyskujemy bardzo dużo nowych klientów, którzy zostają z nami przez paręnaście miesięcy. I to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11818

Wydanie: 11818

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament