Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak organy spółek mogą podejmować decyzje online?

20 listopada 2020 | Biznes | Agnieszka Krysik

Pandemia ograniczyła możliwości przemieszczania się, co wpłynęło na częstotliwość i terminowość posiedzeń organów spółek. Przy zastosowaniu technologii można jednak przeprowadzić je zdalnie.

Korzystanie z technologii spotykamy we wszystkich obszarach aktywności zawodowej i biznesowej, począwszy od szkoleń, kongresów, konferencji rządowych, lekcji szkolnych i akademickich, świadczeń opieki zdrowotnej, komunikacji z sądami, administracją - aż po sformalizowane zebrania organów spółek, stowarzyszeń, fundacji, samorządów branżowych, zawodowych. Niektóre gromadzą kilka a inne kilkaset i więcej uczestników.

Ograniczenia i potrzeby

Z powodu pandemii wiele osób zamieszkujących w różnych miastach a nawet krajach pozbawionych zostało dotychczasowej możliwości swobodnego podróżowania. W wielu przypadkach odbiło się to na częstotliwości i terminowości posiedzeń organów w spółkach. I o ile jednorazowe przesunięcie zgromadzenia, czy posiedzenia rady nie zakłóci funkcjonowania firmy, o tyle dłuższe trudności w odbywaniu posiedzeń mogą istotnie wpłynąć na prawidłowość wielu czynności i decyzji.

Potrzeba zdalnego posiedzenia wzrasta, szczególnie aktualnie w nasilonym okresie pandemii. Przesunięcia terminów posiedzeń wiążą się z przesuwaniem decyzji właścicielskich, wpływających na czynności podejmowane przez zarząd czy na powołanie członków zarządu. Stąd wzrasta potrzeba przyjęcia rozwiązań, spełniających wymogi formalno-prawne.

Pierwszym z nich jest obowiązek prawidłowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11818

Wydanie: 11818

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament