Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koło ratunkowe nie dla każdego portu lotniczego

20 listopada 2020 | Ekonomia i rynek | Danuta Walewska
źródło: Rzeczpospolita

Ministerstwo Infrastruktury rozdzieliło wśród polskich lotnisk 142,2 mln zł odszkodowania za lockdown od połowy marca do końca czerwca. Pieniądze te są mało znaczące w porównaniu ze stratami – uważają eksperci.

Zasady pomocy miały być takie: im większy port lotniczy, tym większe wsparcie. I miało je dostać wszystkie 14 funkcjonujących polskich lotnisk. Teraz okazało się, że publiczne pieniądze otrzymało jedynie 11 portów. Bez wsparcia Ministerstwa Infrastruktury (MI) zostały Łódź, Lublin i Olsztyn Szymany. Dlaczego? Bo w czasie lockdownu, gdy te trzy porty były zamknięte, ich straty były niższe niż rok temu, kiedy działały.

W Łodzi strata operacyjna w okresie od 15 marca do 30 czerwca 2019 r. wyniosła 6,789 mln zł. W tym roku sięgnęła 6,14 mln zł. Jak to możliwe? Lotnisko łódzkie wyjaśnia, że za kwiecień, maj i czerwiec otrzymało dofinansowanie w wysokości 1,3 mln zł i obniżyło pensje o 20 proc. Podobnie jest w przypadku lotniska w Lublinie.

Przepisy nie pozwalają

Zdaniem resortu wyłączenie tych lotnisk jest zgodne z przepisami, bo pieniądze mogły otrzymać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11818

Wydanie: 11818

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament