Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W limicie zwolnienia z kasy mieszczą się przelewy

07 kwietnia 2021 | Rachunkowość | Marcin Szymankiewicz

Wpłaty na rachunek przedsiębiorcy od osób indywidualnych mogą zadecydować o obowiązku stosowania kasy fiskalnej.

 

Przedsiębiorczyni prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie pozostałych usług obiektów noclegowych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania, tj. PKD 55.20.19.0. Działalność ta odbywa się za pośrednictwem portalu internetowego. Klienci rezerwują pokój za pomocą portalu typu A. Opłata za pokój (i prowizja dla portalu A) dokonywana jest przez gości na konto portalu A. W ciągu 3 dni od przyjazdu klienta, przedsiębiorczyni otrzymuje przelew na swoje konto bankowe. Przelewy otrzymywane na konto przedsiębiorczyni pozwalają na jednoznaczne przyporządkowanie ich konkretnie do świadczonych usług. Wpływy z wynajmu dokumentowane są dowodami wewnętrznymi i ewidencją w sposób dokładnie wskazujący, której usługi dotyczy zapłata. Czy wpłaty dokonywane przez gości za pośrednictwem portalu typu A powinny być wliczane do limitu zwolnienia podmiotowego z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej? – pyta czytelnik.

Stosownie do art. 111 ust. 1 ustawy o VAT, podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Jednak niektóre grupy podatników oraz niektóre czynności są zwolnione z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11931

Wydanie: 11931

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament