Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szczepienia mają przyspieszać

07 kwietnia 2021 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz

Rząd zaprezentował nowy harmonogram szczepień. Do końca miesiąca mają zostać zaszczepieni wszyscy chętni powyżej 60. roku życia.

– W tym tygodniu i kolejnym trafią łącznie do punktów szczepień w całej Polsce ponad dwa miliony szczepionek – zapowiedział podczas wtorkowej konferencji Michał Dworczyk, pełnomocnik do spraw szczepień i szef Kancelarii Premiera.

Podczas konferencji zaprezentowano harmonogram szczepień, z którego wynika, że wszyscy chętni powyżej 60. roku życia mają być zaszczepieni jeszcze w tym miesiącu. – 12 kwietnia zaczynamy zapisy osób urodzonych w 1962 r., a potem każdego dnia kolejny rocznik będzie dołączał do zapisów. Do 24 kwietnia chcemy dojść do osób urodzonych w 1973 r. – mówił minister i przyznał, że do końca kwietnia jest około 900 tys. wolnych terminów na szczepienia w całej Polsce. Dworczyk...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11931

Wydanie: 11931

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament