Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozczarowanie demokracją

07 kwietnia 2021 | Komentarze | Jan Zielonka

Eksperci narzekają, że obywatel odwraca się plecami do parlamentu i partii politycznych. Ich zdaniem tego rodzaju postawa generuje populistycznych przywódców, takich jak Trump, Modi czy Bolsonaro. Przyjrzyjmy się sytuacji na własnym europejskim podwórku. Dlaczego ludzie mają dość demokracji?

W Holandii właśnie mieliśmy wybory i po raz kolejny wygrał konserwatywny Mark Rutte. Na samym początku partyjnych negocjacji na temat nowego rządu wybuchł jednak skandal. Liderka centrowej partii po rozmowie z Ruttem została sfotografowana z dokumentami mówiącymi, że popularny chadecki polityk nie nadaje się na ministra. Chadecja ma być w nowym rządzie, więc wspomniani politycy zaczęli się wszystkiego wypierać: „Rozmawiamy o programie, a nie składzie nowego rządu. Kontrowersyjne dokumenty były tylko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11931

Wydanie: 11931

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament