Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy dostawę napojów alkoholowych należy oznaczyć kodem GTU_01

14 kwietnia 2021 | Rachunkowość

Obowiązek oznaczenia w ewidencji dostaw kodem GTU_01 dotyczy wyłącznie dostaw napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia. Mateusz Jopek, menedżer w Zespole Podatku Akcyzowego i Ceł Deloitte Doradztwo Podatkowe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.

 

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej 28 grudnia 2020 r. wydał interpretację (0114- KDIP4-1.4012.575.2020.1.AM) dotyczącą obowiązku stosowania kodu GTU_01 w części ewidencyjnej pliku JPK_V7M dla dostaw wyrobów zawierających w swoim składzie powyżej 1,2 proc. alkoholu skażonego całkowicie.

Interpretacja dotyczy producenta środków do pielęgnacji oraz pozostałych środków chemicznych do pojazdów samochodowych, m.in. płynów eksploatacyjnych, odmrażaczy oraz płynów do dezynfekcji, klasyfikowanych do kodów CN innych niż wprost właściwych dla napojów alkoholowych w rozumieniu ustawy akcyzowej. Niemniej, w skład tych produktów wchodzi całkowicie skażony i tym samym zwolniony z akcyzy alkohol etylowy w ilości od 3,1 proc. do około 79 proc. ich objętości, w zależności od konkretnego wyrobu. We wniosku przedsiębiorca zapytał, czy wskazane wyroby mieszczą się w kwalifikacji kodu GTU_01.

Kiedy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11937

Wydanie: 11937

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament