Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firma lub sklep prosto z banku. Tak, to możliwe

14 kwietnia 2021 | Raporty RZ | Ewa Bednarz
Za pośrednictwem banku przedsiębiorca może skorzystać  z doradztwa  w różnych dziedzinach,  z usług księgowych  i wielu innych
źródło: Shutterstock
Za pośrednictwem banku przedsiębiorca może skorzystać z doradztwa w różnych dziedzinach, z usług księgowych i wielu innych

USŁUGI DODATKOWE | Banki ułatwiają nie tylko zarządzanie finansami firmy, ale również prowadzenie i rozwijanie biznesu

Jedną z najpopularniejszych usług, z jakich można skorzystać za pośrednictwem banków, choć nie są to usługi stricte finansowe, jest prowadzenie księgowości. Niektóre instytucje pomogą również założyć firmę lub e-sklep, dadzą dostęp do zewnętrznych firm na preferencyjnych warunkach lub wynajmą auto. Ostatnią z usług oferują BNP Paribas, Credit Agricole i PKO BP.

W Auto Planie BNP Paribas firmy prowadzące działalność na uproszczonej lub pełnej rachunkowości mogą jeździć wybranym samochodem do 3,5 t w ramach wynajmu długoterminowego bez wkładu własnego. Tylko od startupów wymagana jest kaucja w wysokości trzykrotności miesięcznej raty brutto. W Credit Agricole, dzięki współpracy z firmą Carefleet należącą do tej bankowej grupy, można nie tylko skorzystać z wynajmu długoterminowego, ale również powierzyć flotę w zarządzanie.

W PKO BP na platformie Automarket można nie tylko zdecydować się na wynajem długoterminowy, podpisując umowę online, ale również kupić nowy lub używany samochód z gwarancją i pełną historią serwisowania.

Dla startujących w biznesie

Pandemia w wielu bankach przyspieszyła cyfryzację. Efektem tego jest m.in. możliwość zakładania działalności gospodarczej w trakcie składania wniosku o otworzenie konta.

Możliwość taką daje pięć banków: Pekao SA, ING Bank Śląski, PKO BP, mBank i Santander Bank....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11937

Wydanie: 11937

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament