Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Euro powyżej 1,19 dolara

14 kwietnia 2021 | Ekonomia i rynek | Piotr Zając

Wtorek przyniósł kontynuację korekcyjnego umocnienia wspólnej waluty. Złoty był w defensywie, a historyczny rekord ustanowił bitcoin.

 

Na dziewięć dotychczasowych kwietniowych sesji sześć przyniosło wzrost notowań pary EUR/USD. Trwa korekcyjne odbicie, którego skala jest na tyle duża, że nie można wykluczyć zmiany kierunku trwającego od stycznia trendu spadkowego. We wtorek kurs dotarł w porywach do 1,1942 dol. Umocnienie euro zbiegło się w czasie z publikacją danych o inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych. Ceny w marcu, zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym, rosły szybciej, niż prognozowano.

Wtorek przyniósł też wyraźne osłabienie złotego. Nasza waluta zyskiwała tylko – ale symbolicznie – do koreańskiego wona. Z kolei do euro, dolara, franka, funta i jena traciła po ponad 0,5 proc. Największe osłabienie, przekraczające 1 proc., złoty odnotował wobec szwedzkiej korony.

Mocny wzrost zanotowal we wtorek bitcoin. Jego cena sięgała w porywach 63 200 dol. To nowy historyczny rekord. Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła do 2,17 bln dol. Cena złota natomiast stabilizowała się przy 1942 dol. za uncję.

Wydanie: 11937

Wydanie: 11937

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament