Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Taniej w promocji albo po spełnieniu niewygórowanych warunków

14 kwietnia 2021 | Raporty RZ | Ewa Bednarz
źródło: Shutterstock

USŁUGI BANKOWE | Na zwolnienie z opłat mogą liczyć głównie firmy aktywnie korzystające z konta i karty

Większość banków ma w ofertach konta firmowe dostosowane do wielkości i potrzeb przedsiębiorstw. Najtańsze rachunki są przeznaczone dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dla wszystkich firmowych klientów organizowane są promocje mające zachęcić do zakładania kont. Polegają głównie na zwolnieniu z opłat za ich prowadzenie przez określony czas. W Santander Banku i mBanku są to dwa lata, a w Credit Agricole i Pekao – 12 miesięcy.

Bezwarunkowo darmowe konto firmowe trudno znaleźć. Do wyjątków należy BIZnest Konto w Nest Banku; nie płaci się nie tylko za rachunek, ale również za korzystanie z karty. Posiadacze BIZnest Konta mogą też liczyć na limit zadłużenia w rachunku (do 350 tys. zł) na trzy lata z 3-proc. prowizją za cały ten okres. Dotyczy to jednego rachunku, kolejne będą już płatne.

Rachunki w promocji i...

W mBanku trwają aż trzy promocje. Nowi klienci do 30 czerwca będą mogli zakładać mBiznes Konto Standard z mOrganizerem, które przez dwa lata będzie darmowe. W pakiecie jest też nielimitowana ilość bezpłatnych przelewów internetowych, także w euro. Nie trzeba również płacić za pierwszą kartę debetową wydaną do rachunku, wypłaty z wybranych bankomatów i wpłaty we wpłatomatach. Dodatkowo przez sześć miesięcy mBank daje możliwość korzystania z mOrganizera finansów, w tym z modułów: Moje koszty,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11937

Wydanie: 11937

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament