Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracownicy już mniej się boją o swoją przyszłość

14 kwietnia 2021 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Polacy zaczynają wierzyć w poprawę koniunktury na rynku pracy, którą potwierdza rosnąca liczba ofert zatrudnienia. Wpływa to na większą gotowość do zmiany pracodawcy.

 

Prawie sześciu na dziesięciu pracujących Polaków albo aktywnie poszukuje nowej pracy, albo rozgląda się za ofertami. Do 42 proc. zmniejszył się odsetek tych, którzy stanowczo twierdzą, że nie interesuje ich zmiana pracodawcy. To najmniej od początku pandemii – wynika z najnowszego Monitora Rynku Pracy agencji zatrudnienia Randstad, który na przełomie lutego i marca objął ponad tysiąc pracowników.

Poprawę pracowniczych nastrojów potwierdza malejąca grupa tych, którzy obawiają się zwolnień; w najnowszym Monitorze skurczyła się do 11 proc. z 14 proc. pod koniec minionego roku. Jednocześnie z większym optymizmem Polacy oceniali na przełomie lutego i marca szanse na znalezienie nowej pracy. 82 proc. wskazało, że w razie potrzeby w ciągu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11937

Wydanie: 11937

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament