Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zagraniczne inwestycje przynoszą owoce

14 kwietnia 2021 | Ekonomia i rynek | Grzegorz Siemionczyk
źródło: Rzeczpospolita

Zastój w polskim handlu zagranicznym na początku roku okazał się przejściowy. Już w lutym eksport towarów solidnie wzrósł pomimo ograniczeń podażowych związanych z niedoborem komponentów i opóźnieniami w dostawach.

 

W lutym, jak podał NBP, eksport towarów z Polski wyniósł 21,3 mld euro, o 6,2 proc. więcej niż przed rokiem. To wynik nadspodziewanie dobry. Ankietowani przez nas ekonomiści przeciętnie szacowali, że wartość eksportu towarowego zwiększyła się o 2,8 proc. rok do roku. Co więcej, także styczeń był pod tym względem lepszy, niż się wydawało. Eksport zmalał wówczas o 0,9 proc. rok do roku, a nie o 2,8 proc., jak informował przed miesiącem bank centralny.

Na tle ostatnich miesięcy 2020 r., gdy wartość eksportu rosła w tempie dwucyfrowym (licząc w euro), lutowy wynik może wydawać się rozczarowujący. Wtedy jednak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11937

Wydanie: 11937

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament