W samo południe razem zaśpiewajmy nasz hymn
Twierdzenie, że Marsz Niepodległości zdominował obchody 11 listopada, nie jest prawdziwe – przekonuje Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa".
Czy weźmie pan udział w Marszu Niepodległości?
Nie, wybieram inne formy świętowania. Tego dnia planuję uczestniczyć wspólnie z rodziną w Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu, a wcześniej– w akcji Niepodległa do hymnu polegającej na wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego w samo południe – do czego wszystkich państwa również zapraszam.
Dlaczego Marsz Niepodległości zdominował Święto Niepodległości?
Stwierdzenie, że Marsz Niepodległości zdominował obchody jest nieprawdziwe. Marsz zdominował przekaz medialny dotyczący Święta Niepodległości, zapewne ze względu na to, że z punktu widzenia interesu wielu nadawców negatywne incydenty przyciągają większą uwagę odbiorców. Współtworząc od lat obchody Święta Niepodległości, wiem, że uczestnicy Marszu stanowią jedynie niewielką część spośród setek tysięcy ludzi celebrujących rocznicę odzyskania niepodległości w całym kraju, np. śpiewających wspólnie podczas akcji „Niepodległa do hymnu", organizujących i biorących udział w lokalnych obchodach, wydarzeniach sportowych czy choćby bawiących się na Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. W 2018 i 2019 r. w Festiwalu udział wzięło blisko 300 tysięcy ludzi. Jednak te obchody nie trafiają na medialne czołówki.
A nie jest tak, że rządząca od sześciu lat prawica nie była w stanie wymyślić...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta