Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie wiesz, co powiedzieć? To mów niewyraźnie

18 stycznia 2022 | Rzecz o prawie | Joanna 
Parafianowicz

Opieranie się wyłącznie na cudzej wiedzy nie jest dobre dla naszej własnej.

 

Czasy internetu i wyszukiwarek, które w ułamku sekundy powiedzą nie tylko, ile wynosi 15 proc. z dowolnej liczby, jakie składniki są potrzebne do zrobienia pączków z lidlomixa, ale także jaki jest termin przedawnienia roszczenia cyklicznego i jakie odsetki należne są na dany dzień, rozbisurmaniły wszystkich, nie oszczędzając prawników. Chętnie korzystamy bowiem z narzędzi przyspieszających pracę, choć – paradoksalnie – dzięki temu zamiast lepiej, to w istocie pracujemy więcej, łatwiej wyszukujemy informacje i prędzej je weryfikujemy. Co do zasady. Jeśli bowiem przyjrzeć się szczegółom, okazać się może, że to, co mamy w zasięgu ręki, część z nas po prostu rozleniwia.

Jeśli przyjrzeć się popularnym, branżowym grupom dyskusyjnym z powodzeniem działającym w mediach społecznościowych, okazać się może, że chętnie korzystamy z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12168

Wydanie: 12168

Spis treści
Zamów abonament