Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowa fala wirusa znów napędzi e-sprzedaż

18 stycznia 2022 | Ekonomia i rynek | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

W 2021 r. przybyło ponad 8 tys. sklepów online. Sprzedawcy są gotowi na kolejny szturm kupujących.

 

Można się spodziewać, że jeszcze w styczniu w Polsce wariant Omikron spowoduje lawinowy wzrost zachorowań, jaki obecnie widać we Francji czy Wielkiej Brytanii. Nawet jeśli rząd nie zdecyduje się na ogłoszenie lockdownu, to tysiące chorych i przebywających na kwarantannie utkną w domach i znów zostaną skazani wyłącznie na e-zakupy.

W czasie pandemii sprzedawców nie trzeba było zachęcać do przejścia na handel online, zwłaszcza ci w nim nieobecni chcieli się przygotować na powtórkę scenariusza z 2020 r., gdy lockdowny wiele biznesów zaskoczyły.

– W 2021 r. polscy przedsiębiorcy zarejestrowali w urzędzie 13,3 tys. sklepów internetowych jednocześnie w tym samym czasie wykreślili 5,5 tys. tego typu działalności – mówi Tomasz Starzyk, rzecznik Dun & Bradstreet, która zebrała dane dla „Rzeczpospolitej". Oznacza to, że liczba e-sklepów przekracza 52 tys., choć faktyczna skala rynku jest większa, bo wiele firm sprzedaje wyłącznie poprzez takie platformy, jak Allegro czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12168

Wydanie: 12168

Spis treści
Zamów abonament