Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gaming i metawersum napędem dla rynku VR

18 stycznia 2022 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
Branża VR/AR szybko rośnie.  W 2020 r. sprzedano  14 mln gogli,  a w ub.r. aż 26 mln  – podaje CCS Insight. Wartość wirtualnego rynku zwiększa się  o 40–60 proc. rocznie.  W br. sięgnie 4,5 mld dol.
źródło: Bloomberg
Branża VR/AR szybko rośnie. W 2020 r. sprzedano 14 mln gogli, a w ub.r. aż 26 mln – podaje CCS Insight. Wartość wirtualnego rynku zwiększa się o 40–60 proc. rocznie. W br. sięgnie 4,5 mld dol.

Wysyp gogli do obcowania z rzeczywistością wirtualną bądź rozszerzoną, a także pojawienie się rękawic haptycznych zwiastuje tłuste lata tej technologii.

 

Mark Zuckerberg dał sygnał światu, że nadchodzi era wirtualnej rzeczywistości. Eksperci nie mają wątpliwości, że to właśnie konferencja Facebook Connect 21, podczas której ogłosił on zmianę nazwy Facebook na Meta, była zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem dla branży VR w minionym roku. – Zmiana nazwy dowodzi, jak mocno Meta wierzy w wirtualną rzeczywistość, i stanowi wyraźny sygnał, że w ciągu najbliższych lat będzie się skupiać na rozwoju technologii AR/VR – podkreśla Karolina Koszuta, prezes Iron VR.

Dosłownie poczuć grę

Technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości AR/VR zyskują na znaczeniu. Jak prognozuje Counterpoint Research, popyt na gogle i okulary tego typu w ciągu kilku lat wzrośnie prawie dziesięciokrotnie. W 2021 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12168

Wydanie: 12168

Spis treści
Zamów abonament