Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestycje, które trafiają w lokalne potrzeby

18 stycznia 2022 | Dobra Administracja | Michał Kołtuniak

Działające na obszarze Podlasia stowarzyszenia ogłosiły kilka konkursów. Środki posłużą sfinansowaniu niedużych, ale ważnych dla mieszkańców inwestycji. Poszukiwani są wykonawcy projektów.

Kto jest bliżej mieszkańców, ten jest też bliżej lokalnych potrzeb. Ma lepszą znajomość mocnych stron i braków występujących w najbliższym otoczeniu. Ta bliskość i wiedza to przewagi, które mają lokalne grupy działania (LGD) nad władzami, czy to z Warszawy, czy nawet ze stolicy województwa. Dlatego właśnie część unijnych środków, które są przypisane do programów regionalnych, jest rozdysponowywana poprzez LGD. Często poprzez konkursy kierowane do różnych grup potencjalnych beneficjentów.

Puszcza Knyszyńska

Kilka takich konkursów zostało ogłoszonych na Podlasiu w ramach działania 8.6 „Inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego". Przykładowo LGD – Puszcza Knyszyńska oczekuje zgłoszeń projektów zakładających montaż/instalację efektywnego energetycznie oświetlenia w gminach lub obiektach użyteczności publicznej oraz budowę systemów sterowania oświetleniem ulicznym. W praktyce chodzi więc o:

- wymianę istniejącego oświetlenia zewnętrznego, w szczególności dróg i placów w gminach na oświetlenie zwiększające efektywność energetyczną (wymiana źródeł światła spowoduje zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną)

i/lub montaż nowych punktów oświetleniowych wykorzystujących rozwiązania energooszczędne minimalizujące zapotrzebowanie na energię...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12168

Wydanie: 12168

Spis treści
Zamów abonament