Rada miejska nie może oceniać ruchów personalnych pracodawcy
Niezbędne jest rozgraniczenie sfery interesów radnego, jako funkcjonariusza publicznego od sfery interesów pracowniczych radnego – pracownika.
Kanwą niedawnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie był wniosek dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej do Rady Miasta o wyrażenie zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy, wynikających z umowy o pracę z radnym.
Likwidacja stanowiska
Wypowiedzenie dotyczyć miało zmiany ze stanowiska kierownika na starszego specjalistę oraz utraty prawa do dodatku funkcyjnego kierownika. Zmiana miała być konieczna ze względu na likwidację stanowiska kierownika oddziału administracyjnego, które to stanowisko dotychczas zajmował właśnie radny. We wniosku podniesiono, że radny ze względu na długotrwałą niezdolność do pracy wskutek choroby był nieobecny w pracy od 8 kwietnia 2020 r. do 8 marca 2021 r., wykorzystując w tym czasie 182 dni zasiłku chorobowego oraz prawie pięciomiesięczny okres pobierania świadczenia rehabilitacyjnego i nie świadczył pracy na zlikwidowanym stanowisku....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta