Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Morawiecki nie znalazł czasu dla Johnsona

10 sierpnia 2022 | Świat | Jędrzej Bielecki

Pożegnalna wizyta odchodzącego premiera w Polsce została ostatecznie odwołana – podaje Bloomberg. Powodem może być zaostrzająca się walka o władzę w obozie PiS.

Z naszych informacji wynika, że spotkanie z Borisem Johnsonem rekomendował szefowi rządu MSZ. Pozycja Mateusza Morawieckiego jest jednak w coraz większym stopniu podawana w wątpliwość w obozie władzy. Nie wiadomo więc, w jakim stopniu darzy on zaufaniem wchodzących w skład jego ekipy ministrów, w tym Zbigniewa Raua.

Brytyjskie źródła dyplomatyczne podają, że do wizyty miało dojść w ubiegłym tygodniu, jednak Johnson odwołał spotkanie, bo chciał wziąć udział w pogrzebie konserwatywnego polityka torysów z Irlandii Północnej Davida Trimble. Londyn zaproponował wówczas kilka innych terminów, w tym 8 sierpnia. Żadne z nich nie zostało jednak zatwierdzone przez Warszawę. Johnson przestanie być premierem 5 września, gdy zastąpi go szefowa dyplomacji Liz Truss lub były...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12340

Wydanie: 12340

Spis treści
Zamów abonament