Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komisja ds. pedofilii trwoni kredyt zaufania

10 sierpnia 2022 | Rzecz o polityce | Tomasz Krzyżak

Urząd, który chce uchodzić za poważny, nie może sobie pozwalać na błędy i niedopowiedzenia.

Państwowa komisja ds. pedofilii przed tygodniem zorganizowała konferencję, na której jej przewodniczący prof. Błażej Kmieciak prezentował doroczny raport z prac tego gremium, a właściwie streszczenie raportu. Przewodniczący komisji wyjaśniał, że dokument w wersji pełnej będzie dostępny w ciągu kilku dni, a przyczyna zwłoki jest niezależna od komisji.

Minął tydzień, a raportu wciąż nie ma. Dysponujemy jedynie danymi ze streszczenia, które przy uważnej lekturze okazało się dokumentem nieprecyzyjnym, pełnym luk i pozwala na dowolne interpretacje. W pułapkę nieprecyzyjności wpadł, o czym pisaliśmy w „Rzeczpospolitej”, sam przewodniczący komisji.

Omawiając sprawy, którymi zajmowano się w ciągu minionego roku (lipiec 2021 – czerwiec 2022), zapisano, że nowych spraw było w sumie 318, a 57 z nich dotyczyło...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12340

Wydanie: 12340

Spis treści
Zamów abonament