Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poślizg z upamiętnieniem Cudu nad Wisłą

10 sierpnia 2022 | Kraj | Marek Kozubal

Termin budowy pomnika Bitwy Warszawskiej w Warszawie może być zagrożony. Uzależniony jest od planowanej przez warszawski ratusz rewitalizacji placu Na Rozdrożu.

Za budowę pomnika odpowiada Biuro Programu „Niepodległa”. – Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej pomnika Bitwy Warszawskiej wygrała spółka Graph’it, umowa opiewa na 984 tys. zł. Założenia są takie, że pomnik zostanie ustawiony na ścianach szczelinowych, aby ominąć podziemną infrastrukturę. Zakładamy, że jesienią wyłonimy wykonawcę budowy – mówi nam Wojciech Kirejczyk, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

Wcześniej jednak konieczne jest zabezpieczenie przez miasto sieci kanalizacyjnej pod pl. Na Rozdrożu. Dopiero po zabezpieczeniu kolektora burzowego możliwe będzie wydanie pozwolenia na budowę i rozpoczęcie właściwej budowy obelisku. Na ten temat biuro rozmawia ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12340

Wydanie: 12340

Spis treści
Zamów abonament