Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

ABW mocno się rozpycha

10 sierpnia 2022 | Kraj | Izabela Kacprzak
Agencja Wywiadu niezmiennie potrzebuje finansowego wsparcia i licznych nowych agentów
autor zdjęcia: Piotr MolEcki/East News
źródło: Rzeczpospolita
Agencja Wywiadu niezmiennie potrzebuje finansowego wsparcia i licznych nowych agentów

Płk Bartosz Jarmuszkiewicz, nowy szef Agencji Wywiadu, jest drugim po szefie CBA Andrzeju Stróżnym oficerem ściągniętym z ABW. Eksperci: to oznacza, że będą „porządki”.

Nagła zmiana na stanowisku szefa Agencji Wywiadu w czasie trwania rosyjskiej wojny w Ukrainie wywołała ogromny niepokój w środowisku służb. Piotr Krawczyk, który kierował nią od sześciu lat, w czwartek miał podać się do dymisji z „powodów osobistych”. Nikt, kto zna Krawczyka, w to nie wierzy, bo kiedy w 2004 r. został ranny podczas zagranicznej misji w Babilonie, nie wrócił do kraju, tylko ją dokończył. – Nie zmienia się konia podczas biegu – mówi Marek Biernacki, były koordynator ds. służb specjalnych, wieloletni członek sejmowej speckomisji. Dlatego posłowie opozycji głosowali przeciwko zmianom w AW.

Miejsce Krawczyka w poniedziałek zajął płk Bartosz Jarmuszkiewicz, funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którego z wywiadem łączy fakt, że ukończył kurs oficerski w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadu w Starych Kiejkutach. Jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12340

Wydanie: 12340

Spis treści
Zamów abonament