Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jedyny taki w Polsce program naukowy dla młodzieży

10 sierpnia 2022 | Ekonomia i rynek | rp.pl

Na innowacyjnym obozie spotyka się najzdolniejsza młodzież w kraju.

Zdolni i ambitni młodzi ludzie, z pasją do pogłębiania wiedzy o naukach ścisłych i przyrodniczych, spotkali się na obozie naukowym organizowanym już po raz ósmy przez Fundację Adamed. Obóz to część programu stypendialnego przeznaczonego dla młodzieży mającej od 14 do 19 lat. Spośród kilku tysięcy zgłoszeń 50 młodych zdolnych fascynatów nauką mogło wziąć udział w obozie. Pierwszym etapem programu była gra rekrutacyjna, ostatnim jest wyłonienie trzech stypendystów.

Przygodę z programem można rozpocząć w dowolnym miejscu, wystarczy tylko dostęp do internetu i odrobina ciekawości. Pierwszy etap to gra naukowa, która weryfikuje zarówno wiedzę, jak i umiejętność jej praktycznego wykorzystania.

Oczywiście co roku gra jest inna, to nie tylko element rekrutacji, ale chcemy zainteresować uczestników nowymi zagadnieniami. W ubiegłym roku bohaterem gry był Stanisław Lem, więc była to niejako podróż w czasoprzestrzeni – mówi Martyna Strupczewska, kierowniczka programu ADAMED SmartUP.

Osoby z najlepszymi wynikami w grze zostają zaproszone do przesłania aplikacji składającej się m.in. z listu motywacyjnego, ocen ze świadectwa szkolnego oraz referencji wystawionych przez szkołę. Na podstawie przesłanych dokumentów organizatorzy programu zapraszają wybrane grono...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12340

Wydanie: 12340

Spis treści
Zamów abonament