Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezzwrotna dotacja na rozwiązania dotyczące prawidłowego żywienia

02 września 2022 | Biznes w czasie pandemii | Róża Kraśnicka

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór wniosków do konkursu w ramach programu NUTRITECH, który potrwa do 30 września 2022 r. Jest szansa na otrzymanie dofinansowania jeszcze w tym roku.

Budżet konkursu NUTRITECH opiewa na 100 mln złotych i jest finansowany ze środków krajowych. Celem głównym programu jest zwiększenie dostępności produktów i rozwiązań w zakresie prawidłowego żywienia w perspektywie do roku 2030 poprzez wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych, uwzględniając zasady zrównoważonego rozwoju. W jego ramach będzie można uzyskać dofinansowania dla projektów zakładających przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych, a także prac zmierzających do wdrożenia ich wyników do zastosowania w praktyce.

O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, niezależnie od ich wielkości, a zatem zarówno z sektora MŚP jak i duże przedsiębiorstwa, a także konsorcja składające się z maksymalnie trzech przedsiębiorstw lub przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi. Wymogiem jest wpisanie się przez wnioskodawców w określony zakres tematyczny konkursu i wdrożenie opracowanych rozwiązań dotyczących:

∑ produktów prozdrowotnych, planów żywieniowych, procesów, technologii i usług towarzyszących zmniejszających ryzyko występowania przewlekłych chorób niezakaźnych (m.in. chorób dietozależnych),

∑ produktów lub usług skierowanych do osób dotkniętych przewlekłymi chorobami niezakaźnymi (dieta spersonalizowana, produkty prozdrowotne, narzędzie wspomagające),

∑ implementacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12359

Wydanie: 12359

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament