Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wrzesień to dobry czas na wakacje

02 września 2022 | Ekonomia i rynek | Danuta Walewska
Krąg turystów poszerzył się w tym roku o osoby pracujące zdalnie, które zamiast w biurowcach siedzą z laptopami nad morzem czy w górach
autor zdjęcia: shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Krąg turystów poszerzył się w tym roku o osoby pracujące zdalnie, które zamiast w biurowcach siedzą z laptopami nad morzem czy w górach

Dzieci wróciły do szkół, ale sezon turystyczny trwa w najlepsze. Po bardzo dobrym sierpniu przed hotelarzami jeszcze bardzo pracowity wrzesień, bo rezerwacji wciąż przybywa. Przyznają, że nie liczyli na aż taki popyt.

W tej chwili wrześniowych rezerwacji jest o 40 proc. więcej niż w zeszłym roku o tej porze – wynika z podsumowania wakacji platformy Noclegi.pl. Podobnie w przypadku rezerwacji zagranicznych. Z danych Travelplanet.pl wynika, że w ostatnim miesiącu lata 2022 zagraniczny wyjazd zaplanowało również ok. 40 proc. więcej turystów niż we wrześniu 2021.

W porównaniu do wyjazdów w czerwcu br. zarezerwowanych do końca maja, poziom rezerwacji na wrzesień jest zbliżony, choć wówczas za wypoczynek klienci biur podróży płacili ok. 2300 zł za osobę, a obecnie wydają średnio ok. 500 zł więcej. Ale jest to znacznie taniej niż w lipcu i sierpniu.

Zdalnie w kurorcie

– Wracamy do przedpandemicznego zjawiska, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12359

Wydanie: 12359

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament